Liposukcja – na czym polega zabieg?

Modelowanie sylwetki to prężnie rozwijająca się dziedzina z segmentu beauty. Kiedy tkanka tłuszczowa odkłada się w nadmiarze w okolicy brzucha, ud, ramion, pośladków mamy do wyboru szereg zabiegów, które pozwolą nam się jej pozbyć. Jedną z najbardziej skutecznych metod jest liposukcja. Zabieg ten pomaga kształtować sylwetkę już po jednej wizycie w gabinecie. Na czym polega liposukcja i jakie ma zalety?

Liposukcja – skuteczny sposób na wyszczuplanie

Należy wiedzieć, że technik modelowania sylwetki jest wiele. Liposukcja jest to metoda dużo bardziej inwazyjna od innych procedur wyszczuplających np. polegających na mechanicznym masażu. Daje spektakularne efekty wyszczuplenia z okolic, w których tłuszczyku jest zbyt wiele. Na czym polega? Liposukcja to nic innego jak odessanie tkanki tłuszczowej z określonych okolic ciała. Można ją wykonywać tradycyjną metodą poprzez zwykłe odessanie tłuszczu albo metodą laserową, podczas której oprócz rozbicia i odessania tkanki tłuszczowej, dochodzi również do zagęszczenia skóry w okolicy zabiegowej. Warto podkreślić, że liposukcja to sposób na modelowanie sylwetki, a nie na odchudzanie. Podczas jednego zabiegu chirurg może odessać maksymalnie do 4 litrów tkanki tłuszczowej.

Dla kogo liposukcja?

Odsysanie tłuszczu to zabieg dla osób, które zauważyły u siebie lokalne obszary otłuszczenia ciała i nie potrafią lub nie mogą (z powodów genetycznych) pozbyć się tkanki tłuszczowej właśnie z tych obszarów. Taki tłuszczyk lubi odkładać się w nadmiarze na brzuchu, udach, plecach, w okolicy ramion, nad kolanami, na pośladkach, a nawet na łydkach. Odsysanie tłuszczu to zabieg bezpieczny i skuteczny, należy jednak pamiętać, aby był on wykonywany przez doświadczonego lekarza oraz w sprawdzonej klinice. W efekcie po zabiegu liposukcji dochodzi do precyzyjnego wymodelowania i ukształtowania sylwetki.

Czy warto zrobić liposukcję?

Na to pytanie odpowiedź jest oczywista: tak! Liposukcja to zabieg, który potrafi doskonale modelować ciało, pacjenci osiągają efekty, których nie byliby w stanie wypracować za pomocą diety lub ćwiczeń. Wielokrotnie podkreślają też, że po zabiegu zniknęły ich kompleksy związane z wyglądem, nie wstydzą się już pokazać w stroju kąpielowym na plaży lub założyć krótkiej sukienki odsłaniającej uda. Należy również zaznaczyć, że dzięki liposukcji też niektórym osobom powraca sprawność fizyczna, którą tkanka tłuszczowa mogła w pewnym stopniu ograniczać.

Czy efekty liposukcji będą trwałe?

Zabieg ten pozwala na stałe pozbyć się nadmiarów tkanki tłuszczowej, zostaje ona w mechaniczny sposób odessana i usunięta. Dlatego o ile znowu nie przytyjemy, co spowoduje wytworzenie się nowej tkanki tłuszczowej, efekt zabiegu będzie trwały. Należy zatem pamiętać, że aby jak najdłużej cieszyć się pięknymi efektami wymodelowania ciała, należy utrzymywać zdrowy tryb życia – odpowiednio się odżywiać i być aktywnym fizycznie. Dlatego trzeba zwrócić uwagę, aby styl życia, już na stałe opierał się na prawidłowych nawykach żywieniowych.