Leczenie dentystyczne

Nie bez powodu utarło się powiedzenie, że wszystko zależy od dobrego pierwszego wrażenia. Wygląd i postawa przy pierwszym kontakcie decydują o tym, jak dany człowiek będzie postrzegany. Przynajmniej do tego czasu, gdy będziemy mieli okazję lepiej go poznać o ocenić również w innych perspektywach.

Szczery uśmiech.

Podczas pierwszego wrażenia decyduje otwarta postawa, pogodna twarz, łagodność, naturalność i uśmiech. To co może zupełnie zepsuć efekt, to zaniedbane zęby. Zdrowy, biały uśmiech może dać dużo pewności siebie i zaplusować podczas rozmowy o pracy czy na spotkaniu biznesowym. Dlatego między innymi dentysta powinien być obecny w życiu każdego człowieka już od pierwszych lat.

Dobry stomatolog.

Każda przychodnia dentystyczna stara się uwieść swoją ofertą i utrzymać przy sobie pacjentów. Co decyduje o sukcesie? Podejście stomatologa do pacjenta, jego skuteczność i atmosfera panująca w gabinecie. Jeżeli przychodnia stomatologiczna będzie nastawiona dobrze do pacjentów, będą oni wracać do niej z ochotą. Dbanie o zęby to konieczność, leczenie ich nie zawsze należy do przyjemności. Podejście personelu i lekarza do pacjenta ma zatem duże znaczenie.

W Polsce urósł przez laty nieuzasadniony strach przed wizytami w gabinecie dentystycznym. Mechanizm jest dobrze znany – dzieci są zupełnie bezmyślnie straszone dentystą, jako sposób na zmuszenie do mycia ząbków. Następnym krokiem jest pojawienie się niechęci do wizyty u stomatologa. Tymczasem większość zabiegów dentystycznych przeprowadzana jest zupełnie bezboleśnie. Pamiętajmy o tym, że zęby nie są unerwione i nie odczuwają bólu. Nerwoból może wystąpić w przypadku poważnych uszkodzeń korzenia zęba, zakotwiczonego w dziąśle. Farmaceutyka przychodzi tu jednak z pomocą, ratując pacjenta przed bólem – zawsze można miejscowo znieczulić leczone miejsce.

Stomatologia w dzisiejszych czasach oferuje szereg możliwości naprawy stanu uzębienia. Osoby, które straciły naturalne zęby, nie muszą być skazane na braki w jamie ustnej. Najnowocześniejsze metody implantologii pozwalają na zastosowanie zamienników idealnie odwzorowujących prawdziwy ząb, łącznie z umieszczeniem jego korzenia w szczęce. Sztuczne zęby niczym nie odbiegają od tych naturalnych.