Labioplastyka – na czym polega ten zabieg?

W dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet zwraca uwagę na wygląd swoich sfer intymnych. Każda z nas jest inna i posiada swoje indywidualne cechy. Problem pojawia się jednak w sytuacji, kiedy wagi sromowe są zbyt duże lub zbudowane niesymetrycznie. Powoduje to nie tylko brak zadowolenia z ich wyglądu, ale także negatywnie wpływa na codzienne życie, powodując problem z doborem bielizny, siadaniem, jazdą na rowerze, a także aktywnością seksualną. Rozwiązaniem tego problemu jest labioplastyka, czyli korekcja warg sromowych mniejszych.

Czym jest labioplastyka? Na czym polega ten zabieg?

Labioplastyka to zabieg z zakresu ginekologii estetycznej, który ma na celu nadanie wargom sromowym mniejszym pożądanego kształtu i rozmiaru. Problemy z wielkością i kształtem warg sromowych są najczęściej uwarunkowane genetycznie. Do ich uszkodzenia może dojść także w czasie porodu, a także naturalnych procesów starzenia się organizmu. Wszelkie problemy z tym związane można skutecznie wyeliminować, poddając się zabiegowi labioplastyki. Dzięki niemu kobiety mogą nie tylko poprawić jakość swojego codziennego życia poprzez usunięcie problemów, jakie powoduje nieprawidłowa anatomia okolic intymnych, ale także uzyskać pozytywne efekty w sferze psychicznej i seksualnej.

Labioplastyka to zabieg stosowany w celu modelowania warg sromowych mniejszych. Najczęściej polega na ich zmniejszeniu lub nadaniu im pożądanego kształtu. Może zostać przeprowadzona tradycyjną metodą chirurgiczną lub za pomocą nowoczesnego lasera. Zabieg zawsze odbywa się pod znieczuleniem miejscowym, którego zastosowanie skutecznie niweluje ból oraz gwarantuje pacjentce komfort i poczucie bezpieczeństwa. W dzisiejszych czasach najczęściej wybieraną metodą labioplastyki jest zabieg laserowy. Jest on mniej inwazyjny, szybszy oraz wiąże się z nim mniej powikłań pozabiegowych. Wybór odpowiedniej metody należy do lekarza.

Wizyta u ginekologa

Jakie są wskazania do labioplastyki? Gdzie zapisać się na ten zabieg w Gdańsku?

Labioplastyka jest zabiegiem przeznaczonym dla kobiet, które mają problem z wargami sromowymi mniejszymi. Wskazaniem do jego wykonania są duże, zdeformowane i asymetryczne wargi sromowe, ich deformacja po porodzie siłami natury, nawracające infekcje związane z nieprawidłową anatomią warg sromowych, a także dyskomfort odczuwany podczas współżycia i wykonywania codziennych czynności. Zabiegowi można się także poddać z powodu ogólnego niezadowolenia z wyglądu okolic intymnych. Labioplastykę przeprowadza się u kobiet zdrowych – przeciwskazaniem do jego wykonania jest m. in. okres ciąży, karmienia piersią i połogu.

Zabieg zmniejszenia warg sromowych mniejszych warto wykonać w profesjonalnej klinice, specjalizującej się w ginekologii estetycznej. Labioplastyka w Gdańsku może zostać przeprowadzona w Centrum Medycznym Tartaczna 2, gdzie pacjentka otrzymuje profesjonalne wsparcie na każdym jego etapie. Zabieg poprzedza kwalifikacja, na którą składa się konsultacja ginekologiczna, badania oraz dokładne wskazówki odnośnie przygotowania do zabiegu. Sama labioplastyka trwa natomiast od 30-60 min. i wymaga kilkutygodniowej rekonwalescencji.