Krem nawilżający 2w1 – codzienna pielęgnacja skóry z niedoskonałościami

Krem nawilżający 2w1 to nazwa kosmetyku, która jednym wyda się obiecująca, a inni stwierdzą, że to kolejny chwyt marketingowy. Jednak dobre preparaty kosmetyczne określane tym mianem warte są zainteresowania. Powinni na nie zwracać uwagę chociażby ci, którzy borykają się z niedoskonałościami skóry, a jak wiemy, mają je osoby o skórze suchej, przesuszonej, wrażliwej czy też częściowo normalnej. W przypadku każdej cery z niedoskonałościami najważniejsza jest regularna pielęgnacja, a krem nawilżający 2w1 znacznie ją ułatwia.

Pielęgnacja skóry z niedoskonałościami

Najczęściej występującym typem skóry u kobiet jest cera sucha lub normalna, ale niestety z niedoskonałościami. Prościej rzecz ujmując, skóra z niedoskonałościami to takie trochę niechciane połączenie skóry suchej lub normalnej z tłustą. Jak wiemy, zarówno cera sucha, jak i normalna boryka się z niedostatkiem wilgoci, więc potrzebuje solidnego nawilżania. Jednak cera tłusta to ogromny problem z nadmierną ilością sebum i tylko niewielką koniecznością nawilżania. Należałoby zatem odrębnie podchodzić do pielęgnacji każdego obszaru skóry, a to byłoby uciążliwe. 

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest krem nawilżający 2w1, który zadba nie tylko o właściwie nawilżenie skóry. Taki kosmetyk zadziała także antybakteryjnie na skórę, zmniejszy ewentualne stany zapalne i ograniczy wydzielanie sebum, a to jest niezwykle istotne w przypadku cery z niedoskonałościami.

Krem nawilżający 2w1 i składniki aktywne

Każdy krem nawilżający 2w1 musi dbać nie tylko o te partie skóry, które wymagają dobrego nawilżania. W kremach dla cery z niedoskonałościami należy także szukać substancji zapobiegających tworzeniu się stanów zapalnych. Dobrze sprawdzają się składniki aktywne wspomagające oczyszczanie skóry, takie jak chociażby różnego rodzaju glinki, które jednocześnie potrafią nadać skórze ładny, matowy wygląd. Korzystnie działają także domieszki kwasów owocowych. Jednak to cynk jest prawdziwym hitem wśród składników aktywnych w kremach dla cery z niedoskonałościami.

Postaw na cynk – Mixa krem nawilżający przeciw niedoskonałościom

Mixa krem nawilżający przeciw niedoskonałościom zawiera właśnie cynk, składnik zbawienny dla tej cery. To właśnie on ma silne właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne, dzięki którym skutecznie potrafi zapobiegać namnażaniu się bakterii i powstawaniu nowych krost czy zaskórników. Cynk ogranicza lub likwiduje niewielkie stany zapalne i skutecznie zmniejsza pory skóry. Najważniejsze jest jednak to, że normalizuje on wydzielanie nadmiernych ilości sebum, które jest bezpośrednią przyczyną występowania cery z niedoskonałościami. Cynk warto też docenić za jego skuteczne zwalczanie wolnych rodników oraz za aktywne wspomaganie naturalnej produkcji kolagenu, co spowalnia pojawianie się widocznych oznak starzenia.