Kolagen na stawy i kości – jak działa?

Problemy ze stawami towarzyszom wielu osobom w różnym wieku. Mogą powodować one naprawdę duży dyskomfort, wpływając przy tym na komfort codziennego funkcjonowania. Jednym ze sposobów na walkę w tym problemem jest uzupełnienie kolagenu. Czy to naprawdę działa? 

Zdrowie jest najważniejsze. Dlatego też każdy z nas powinien dbać o swoje jak najlepiej. Obecnie, ból oraz inne problemy ze stawami dotykają bardzo wiele osób. Dotyczy to kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Oczywiście stawy dają o sobie znać w sposób naturalny, kiedy jesteśmy starsi. Coraz częściej jednak przyczyna jest zupełnie inna. Problemy ze stawami to nieodłączny towarzysz tak często praktykowanego przez nas siedzącego trybu życia. Powinniśmy więc dokładnie przeanalizować nasze nawyki, gdyż sprawne stawy, to także sprawne ciało. To właśnie od ich kondycji zależeć będzie, czy przez długie lata będziemy mogli cieszyć się pełną motoryką naszej sylwetki. Sprawdźmy więc, jak skutecznie zadbać o stawy dzięki preparatom zawierającym kolagen, czyli główny budulec połączeń kostnych. Jak wybrać dobry kolagen na stawy? Jaki przyjmować kolagen na stawy kolanowe

Kiedy stawy dają o sobie znać — objawy i sposoby na regeneracje

Nasze stawy to nic innego jak ruchome połączenia naszych kości. To właśnie dzięki nim możemy wykonywać właściwie większość ruchów. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Używamy ich chodząc, witając się z przyjacielem, czy chociażby korzystając ze smartfona. 

Niestety, krótko mówiąc nasze stawy z wiekiem się zużywają. Zmniejsza się ich elastyczność, a wraz z nią także nasza sprawność fizyczna. Na problem ten narażone są także osoby młodsze. Na ścieranie stawów wpływ ma między innymi wyczynowe uprawianie sportu, a także wręcz przeciwnie — siedzący tryb życia oraz nadwaga. W związku z tym zauważyć możemy charakterystyczne skrzypienie podczas wykonywania ruchów. Może towarzyszyć temu również ból. Jest kilka sposobów, które umożliwiają polepszyć kondycję stawów. Jednak specjaliści są zgodni, dobry preparat na stawy zawierać powinien kolagen. Jest on bowiem naturalnym białkiem tkanki wchodzącej w skład stawów. Suplementem takim jest na przykład często polecany flexus.

Czy suplementy z kolagenem działają na stawy?

W aptekach oraz sklepach dostępne są różnego rodzaju suplementy na stawy. Ich skuteczność zależna jest oczywiście przede wszystkim od składu. Jeśli chcemy wybrać dla siebie dobry preparat na stawy, sprawdźmy, czy zawiera on na przykład kolagen z kwasem hialuronowym, czyli składniki budulcowe naszych tkanek. 

Skuteczność preparatów na stawy, zależna jest także od przyczyny naszego problemu. Czasem występuje on bowiem w związku z naszymi złymi nawykami. W takim przypadku wszelkie preparaty możemy przyjmować wspomagająco. Jeśli jednak podłożem jego są różnego rodzaju niedobory, suplementy na stawy pozwolą nam je skutecznie uzupełnić i tym samym pomóc przywrócić dobrą kondycję ruchową. 

Dobry preparat na stawy — jaki wybrać? 

Obecnie mamy dostęp do wielu preparatów. Jak jednak wybrać dobry kolagen na stawy? Przede wszystkim, dokładnie przeanalizujmy skład suplementu. Stawiajmy na preparaty, w których dawka głównego składnika, takiego jak kolagen hydrolizowany, była odpowiednio wysoka i skoncentrowana. Często polecany, flexus na stawy zawiera na przykład aż 500 mg w jednej dawce. 

Wybierając dla siebie suplement z kolagenem, zwróćmy uwagę także na jego formę. Dostępna jest bowiem zarówno płynna forma kolagenu, jak i kolagen w kapsułkach. Każda z tych opcji zapewnia bardzo podobne działanie. Różnicą jest jednak komfort. Warto zauważyć, że kolagen do picia na stawy jest nieco łatwiejszy w aplikacji, dzięki czemu z przyjmowaniem go nie mają nawet osoby starsze. 

Dobry kolagen na stawy
Dobry kolagen na stawy