Kolagen do picia. Sposób na uciążliwy ból stawów i pojawiające się zmarszczki!

Kolagen to białko, które nadaje siłę i elastyczność naszej skórze, ścięgnom, więzadłom i kościom. Znajduje się w Twojej skórze, mięśniach i stawach. Natomiast czy jesteś świadomy/a tego, że nasz organizm wraz z wiekiem produkuje tego cennego białka coraz mniej ? Pierwszymi objawami, które są widoczne gołym okiem i mogą świadczyć o niedoborze kolagenu w naszym organizmie to pojawiające się zmarszczki na skórze twarzy, słabe paznokcie czy wypadające włosy pozbawione sprężystości i blasku. Są to naturalnie zachodzące procesy starzeniowe, których nikt nie uniknie. Natomiast warto wiedzieć, że możemy mieć wpływ na wygląd naszego ciała i stan naszego zdrowia, hamując te procesy ! Pewnie zadajesz sobie w tym momencie pytanie w jaki sposób to zrobić ? O tym, dowiesz się w dalszej części artykułu !

Jak zahamować procesy starzeniowe zachodzące w naszym organizmie ?

W momencie, gdy nasz organizm produkuje coraz mniej kolagenu ważne jest aby go uzupełniać. Dzięki temu, że zaczniemy regulować poziom tego białka, zarazem zaczniemy skutecznie hamować postępujące procesy starzeniowe. Możemy zadbać o to, aby podjąć działania od strony zewnętrznej jak i wewnętrznej. Najlepsze efekty osiągniemy jak będziemy działać kompleksowo.

Tak więc, jeżeli mowa o działaniach od strony zewnętrznej na rynku dostępnych jest wiele produktów kosmetycznych takie jak: kremy, balsamy, maseczki, które zawierają w swoim składzie kolagen. Nic w tym dziwnego, ponieważ kolagen odpowiada za elastyczność naszej skóry i zapewnia utrzymanie zdrowej i promiennej cery. Z kolei ważne jest, aby organizm wspierać także od wewnątrz. Działania od strony wewnętrznej dotyczą suplementowania kolagenu lub dostarczania go w żywności.

Jaki suplement kolagenowy jest najskuteczniejszy na rynku ?

Oprócz spożywania odpowiedniej diety bogatej w kolagen ważna jest także jego suplementacja. W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępnych jest wiele produktów. Kolagen może występować w postaci tabletek, kapsułek, proszku czy gotowego napoju. Wśród tak szerokiego asortymentu jak wybrać ten najlepszy ? Otóż, należy mieć przede wszystkim na uwadze kilka aspektów:

  • rodzaj kolagenu
  • przyswajalność przez organizm
  • sposób przyjmowania kolagenu

Rodzaj kolagenu: Na rynku dostępny jest kolagen rybki, wieprzowy oraz wołowy

Przyswajalność kolagenu: Im większa przyswajalność kolagenu tym lepsze efekty są widoczne na naszej skórze i odczuwalne w naszym organizmie

Sposób przyjmowania kolagenu: Kolagen można przyjmować w postaci tabletek lub napoju kolagenowego

Jeżeli oczekujesz efektownych rezultatów najlepszym wyborem jest hydrolizowany wołowy kolagen do picia. Ten rodzaj kolagenu jest najlepiej przyswajalny przez organizm bo aż w 95%, a także jest wygodny w spożywaniu.