Jak wkładać kostkę do WC? Instrukcja krok po kroku

Czasami najprostsze rzeczy wydają się być tymi najbardziej skomplikowanymi i niezrozumiałymi. Chyba w każdym domu była kiedyś aplikowana kostka do toalety. Wiele osób bezmyślnie używa kostek do toalety – i jest to dobre, ponieważ są one potrzebne. Jednak czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego w zasadzie trzeba zakładać kostkę do WC? I kolejne pytanie tylko brzmi, czy była aplikowana we właściwy sposób, czy może tylko tak ci się wydawało? Na szczęście teraz dowiesz się w jaki sposób aplikować kostkę do muszli i dlaczego jest to takie ważne?

  1. Jak wkładać kostkę do WC?
  2. Dlaczego należy używać kostek do WC?
  3. Czym w zasadzie są kostki do WC?
  4. Gdzie kupić dobrej jakości kostki do WC?

Jak wkładać kostkę do WC?

Przede wszystkim warto się zastanowić nad tym, jak poprawnie powinno wkładać się kostkę do muszli klozetowej. Wbrew powszechnej opinii, nie zawiesza się jej na obramowaniu muszli, na siedzisku za pomocą tego długiego, plastikowego haczyku.

Wręcz przeciwnie – kostka do WC powinna zostać wciśnięta w tą przestrzeń, która znajduje się pod spodem i do której często wlewa się wybielacz czy odkamieniacz. Dzięki tej prostej zamianie miejsca, kostka do toalety umieszczona jest w takim miejscu, w którym jest najsilniejszy strumień wody podczas spłukiwania. Jak więc widać, używanie kostki do wc nie jest takie oczywiste, jakby się wydawało. Jeżeli kostka ma być umieszczona w pisuarze, to nie jest zawieszana pod spodem siedziska, tylko na samym dnie pisuaru tuż przy odpływie.

Dlaczego należy używać kostek do WC?

Skoro już wiesz, w jaki sposób używać kostek do WC, aby autentycznie były przydatne w toalecie, warto także dowiedzieć się po co w zasadzie ich używać? Jak wiadomo toaleta może wyglądać czysto, ale nie oznacza to, że jest czysta. Bardzo ważne jest zachowanie właśnie w tym pomieszczeniu odpowiedniej higieny oraz bezpieczeństwa, ponieważ toaleta jest miejscem, w którym bardzo szybko namnażają się różnego rodzaju, niebezpieczne bakterie. Kostka toaletowa jest więc potrzebna do tego, aby bezpośrednio w toalecie nie namnażały się bakterie, wirusy i grzyby, które mogłyby doprowadzić do rozprzestrzeniania się chorób. I dlatego też za każdym razem, gdy skończy ci się kostka toaletowa, powinieneś zainwestować w kolejną.

Czym w zasadzie są kostki do WC?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czym w zasadzie są kostki do WC. A prawda jest taka, że jest to specjalna mieszanina środków o działaniu dezynfekującym i oczyszczającym, które często działają również odświeżająco. Jak więc widać, za pomocą kostki można ułatwić sobie utrzymanie toalety w czystości, a także zniwelować wydzielający się z niej zapach.

Jeżeli chodzi o skład chemiczny kostek do toalety, to różni się on w zależności od tego, jaką markę i kostkę wybierzesz. Jednak w większości przypadków można spodziewać się takich substancji jak węglan wapnia, siarczan sodu, utleniacze czy też środki perfumujące i środki barwiące.

Gdzie kupić dobrej jakości kostki do WC?

O ile zwykłe kostki do toalety można kupić praktycznie w każdym sklepie wielobranżowym – czy to w drogerii, w supermarkecie czy też hipermarkecie. To o tyle dobre kostki o sprawdzonym działaniu można kupić przez Internet. Ogólnie w dzisiejszych czasach robienie przez Internet zakupów drogeryjnych jest doskonałą opcją z wielu względów. Przede wszystkim w ten sposób można uniknąć kolejek w sklepach a także można kupić produkty nawet w czasie, w którym sklepy stacjonarne są zamknięte. Warto więc przez Internet kupić też spory zapas kostek do toalety.