Jak poradzić sobie z infekcją jamy ustnej?

Ograniczanie stanu zapalnego jamy ustnej nie musi być wcale trudnym zadaniem. Dzięki nowoczesnym technologiom farmaceutycznym możliwe stało się wdrożenie leków miejscowo działających, które zawierają jednocześnie bardzo silne substancje o działaniu przeciwzapalnym oraz przeciwbólowym. Jednym z nich jest bez wątpienia glimbax, czyli coraz popularniejsza płukanka do jamy ustnej i gardła, która zawiera duże ilości świetnego preparatu – diklofenak.

Składnik aktywny preparatu Glimbax

W kontekście składników aktywnych preparatów przeciwbólowych i przeciwzapalnych trzeba wspomnieć o podstawowych lekach stosowanych w leczeniu bólu, stanu zapalnego, czy też gorączki. Fundamentem tego leczenia są tzw. NLPZ, czyli niesteroidowe leki przeciwzapalne. Doskonałe preparaty, które pozwalają skutecznie kontrolować nasilenie reakcji zapalnych, temperaturę ciała oraz wpływać istotnie na modulację bodźców bólowych – szczególnie w przypadku leków działających atypowo na cyklooksygenzaę oraz układy zstępującego systemu noradrenergicznego i opioidowego. Diklofenak, składnik powszechny w preparatach stosowanych miedzy innymi do leczenia dolegliwości bólowych stawów, mięśni i kości oraz w ramach żelów miejscowych stał się świetnym preparatem przeciwzapalnym na problemy z gardłem, zębami lub dziąsłami.

Dlaczego warto stosować leczenie miejscowe?

Przede wszystkim, środki takie jak Glimbax działają jedynie w obrębie zmian zapalnych, nie ulegając z reguły wchłanianiu. Limitacja wchłaniania ma znaczenie, szczególnie w kontekście starszych pacjentów, u których możemy mieć do czynienia z problemami kardiologicznymi, żołądkowymi oraz niewydolnością nerek. Ma to więc kolosalne znaczenie dla naszego zdrowia, komfortu oraz bezpieczeństwa publicznego. Eliminacja negatywnego wpływu bardzo często stosowanych leków jak NLPZ pozwala o wiele bardziej optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Dla jakich potrzeb można zastosować preparat?

Środek, taki jak glimbax może być stosowany już od około 3-5 roku życia. Dodatkowym kryterium działania jest kontrola zasypiania, sposobów żywienia się oraz wielu innych kwestii. Trzeba pamiętać o tym, iż jest to rozwiązanie niezastąpione przy zmianach zapalnych gardła, przeziębieniu, zapaleniach jamy ustnej. Jest to wysoce skuteczna, bezpieczna i ceniona przez użytkowników forma terapii, na którą ludzie się bez problemu zgadzają.