Jak otworzyć Żabkę? Poznaj podstawowe zasady

Prowadzenie Żabki to bardzo popularny biznes w Polsce. Sklepów pod tym popularnym szyldem przybywa nawet mimo pandemii koronawirusa czy inwazji Rosji na Ukrainę. Sieć posiada już ponad 7 tysięcy sklepów. Wyjaśniamy, jak otworzyć sklep Żabka.

Żabka zapewnia różne możliwości każdemu, bez wglądu na wiek, wykształcenie czy doświadczenie. Otwarcie własnego lokalu nie jest trudne, ale trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim jest to system franczyzowy. Sprawdź, co to oznacza i jak do niego przystąpić.

Jak otworzyć sklep Żabka? Przemyśl swoją decyzję i wyślij zgłoszenie

Przede wszystkim trzeba zgłosić taką chęć, czyli wysłać odpowiednie zgłoszenie do firmy – wybrać lokalizację i wziąć udział w rekrutacji, a następnie w szkoleniach i praktykach. By przystąpić do sieci franczyzowej, wymagane jest zaangażowanie i przedsiębiorcze oraz pozytywne podejście – jeśli zastanawiasz się, jak otworzyć Żabkę, najpierw odpowiedz sobie na pytanie, czy masz niezbędne cechy charakteru.

Ile wynosi wkład własny na otwarcie Żabki?

By przystąpić do jakiejś sieci franczyzowej, wymagane jest wniesienie tzw. opłaty na start – wkładu własnego na pokrycie kosztów przystosowania lokalu do prowadzenia w nim działalności. Wysokość zależy od sieci, ale najczęściej jest to co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na otwarcie Żabki potrzebujesz tylko 5 tysięcy złotych.

Wysłane zgłoszenie i co dalej?

Wyjaśniając, jak otworzyć Żabkę, trzeba opisać kolejne kroki. Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie pozytywnie rozpatrzone, zostaniesz zaproszony do procesu rekrutacji i na rozmowę. Następnie odbywają się szkolenia, po których zyskasz podstawową wiedzę i umiejętności niezbędne podczas prowadzenia biznesu. Każdy kandydat musi też odbyć praktyki, by zobaczyć, jak wygląda ten biznes od podszewki.

Czy doświadczenie jest potrzebne?

Otwarcie Żabki i prowadzenie takiego sklepu wymaga umiejętności współpracy i słuchania porad doświadczonego partnera biznesowego. To codzienna ciężka praca. Nie musisz mieć doświadczenia w handlu ani kierunkowego wykształcenia. Cenne będą też takie cechy charakteru jak sumienność, cierpliwość, dokładność, umiejętność zarządzania zespołem i znajomość technik pozyskiwania klientów.

Prowadzenie Żabki w ramach franczyzy – przepis na sukces?

Wiele osób decyduje się na otwarcie Żabki i prowadzenie własnej działalności pod znanym szyldem. Obecnie w Polsce Żabka ma około 5800 franczyzobiorców i jest największą franczyzą w naszym kraju. Jednak dołączenie do sieci wiąże się z odpowiedzialnością i wymaga podporządkowania się i przestrzegania określonych zasad. Franczyza nie pozwala na realizowanie własnych wizji.

Wiesz już, jak otworzyć Żabkę – przemyśl, czy taki system jest odpowiedni dla Ciebie. Pamiętaj, że możesz zrezygnować w każdej chwili – okres wypowiedzenia wynosi 30 dni.