Irygator do zębów – który wybrać i kupić

Irygator do zębów to przedmiot pozwalający dbać o prawidłową higienę jamy ustnej. Taki przedmiot to dobry sposób na to, by zęby były czyste oraz zdrowe. Za 359 złotych można kupić zestaw składający się ze szczoteczki oraz irygatora, czyli zestaw Panasonic Oral Care. Dzięki niemu można kompleksowo dbać o zęby oraz ich ładny wygląd oraz idealną czystość.

Co daje irygator?

Irygator z zestawu Oral Care jest mały, działa bezprzewodowo, dokładnie czyści zęby wodą. Posiada zbiornik wody, który można oczyścić w zmywarce. Rękojeść irygatora posiada elementy gumowe, dobrze leży w dłoni, nie wyślizguje się z wilgotnej ręki. Atutami urządzenia są także stonowana kolorystyka, elegancja i piękno. 

Panasonic EW DJ 40 ma niewielkie, kompaktowe rozmiary. Można go zabrać na wyjazd, do szkoły, do pracy. Jest niewielki i poręczny. Ma zbiornik wody o pojemności 165 ml. Po złożeniu irygator mieści się w damskiej torebce lub męskiej nerce. To jego ogromna zaleta. Za urządzenie płaci się 159 złotych, co jest bardzo umiarkowaną ceną.  

Na uwagę zasługuje irygator Waterpik WF-03 Cordless Freedom, który usuwa prawie 100 procent płytki nazębnej, poza tym oczyszcza powierzchnie niedostępne, czyści miejsca wokół aparatów ortodontycznych, koron, mostów oraz implantów. Dzięki temu irygatorowi higiena jamy ustnej jest doskonale zachowana. Urządzenie posiada różne końcówki, jest wodoodporne, co znaczy, ze można z niego korzystać pod prysznicem, ma zasilanie na baterie, jest małe i można zabrać je na każdy wyjazd. Urządzenie kosztuje tylko 269 złotych. Więcej możesz dowiedzieć się z rankingu irygatorów do zębów na HappyDental.pl.

Irygator nie musi by drogi

Jedynie 189 złotych kosztuje irygator bezprzewodowy Panasonic EW 1211 z kompletem dwóch dysz wymiennych. Jest to urządzenie bezprzewodowe, małe, z wbudowanym akumulatorem, o ergonomicznym kształcie. Irygator czyści trudno dostępne miejsca, których żadna szczoteczka do zębów nie wyczyści. Irygator pracuje w trzech trybach pracy – z ciśnieniem 590 kPa, 390 kPa oraz 200 kPa. Zestaw tworzą irygator bezprzewodowy, dwie końcówki, ładowarka indukcyjna, instrukcja w języku polskim oraz karta gwarancyjna z dwuletnią gwarancją producenta.

Za 169 złotych można kupić doskonały irygator bezprzewodowy Panasonic EW 1211. Dzięki niemu czyści się trudno dostępne miejsca, których nie wyczyści się tradycyjną szczoteczką do zębów. Strumień wody wymiata resztki jedzenia z okolic między zębami. Irygator czyści całą jamę ustną, nie omija mostów, uzupełnień protetycznych oraz aparatów ortodontycznych. Ma trzy tryby pracy, a woda masuje skutecznie dziąsła. 

Na wyjazd doskonały jest irygator Panasonic DJ10. Mieści się w kosmetyczce, ma zbiornik na wodę zintegrowany z urządzeniem. Po rozłożeniu jego wyskość to 218 mm. Po złożeniu ma tylko 142 mm. Irygator czyści trudno dostępne miejsca, usuwa resztki pokarmu z miejsc trudno dostępnych, masuje dziąsła strumieniem wody poprawiając ich ukrwienie. Irygator jest niedrogi, kosztuje zaledwie 119 złotych, a posłuży przez długi czas, co jest jak najbardziej pewne. 

W Polsce irygatory nie są bardzo popularne, a szkoda, ponieważ pozwalają doskonale usuwać resztki pokarmu i zadbać o zęby, stanowiąc idealne uzupełnienie szczoteczki do zębów oraz nici dentystycznej.