Implanty anatomiczne – co powinnaś o nich wiedzieć

Implanty anatomiczne powinny być dobrze dopasowane do sylwetki oraz potrzeb kobiety. Decyzja musi zawsze być przemyślana, poprzedzona wnikliwą konsultacją lekarską. Wybór implantów jest naprawdę spory, więc trzeba przemyśleć wszystkie za i przeciw konkretnych kształtów. 

Implanty anatomiczne – na jakie się zdecydować? 

Na wybór implantów ma wpływ wiele czynników. Anatomiczne implanty są wybierane przez kobiety, które chcą wyglądać naturalnie. Implanty okrągłe to wybór pań, które chcą uzyskać bardziej wyrazisty efekt. Jednak warto pamiętać, że efekty będą różne w przypadku każdej z kobiet. Dlatego nie warto kierować się efektami, jakie uzyskała inna kobieta. Identyczny rezultat jest niemożliwy. Każda z pań ma inną sylwetkę oraz postawę, dlatego nie da się uzyskać efektu identycznych piersi. Implanty powinny być dobierane po wnikliwej konsultacji z lekarzem. W dzisiejszych czasach mamy spory wybór kształtów, tekstur czy rozmiarów dlatego dopasowanie nie powinno być problemem. Podczas konsultacji powinny zostać przedstawione wszystkie warianty i możliwości, tak by uzyskać oczekiwany rezultat. Zobacz artykuł i dowiedz się więcej. 

Dla kogo implanty anatomiczne?

Wiele kobiet zastanawia się co będzie dla nich lepsze, implanty anatomiczne czy okrągłe? Implant anatomiczny będzie świetnym wyborem dla pań, które marzą o naturalnym wyglądzie. Są one o kształcie łzy, są delikatnie wypełnione na górze, a bardziej na dole. Dają subtelny efekt powiększenia piersi. Takie implanty piersi sprawdzą się w celu ich wyrównania, powiększenia czy wyrównania asymetrii. Ten typ implantów jest jednym z najpopularniejszych. Dobrze sprawdza się u szczupłych pań, ponieważ daje naturalny efekt. Wiele pacjentek chce uniknąć „sztucznych piersi” i jest to możliwe, przy takim wyborze. Nowoczesne implanty zostały zaprojektowane z myślą o bardzo aktywnych kobietach, ryzyko ich pomniejszenia jest zazwyczaj znikome. Implanty piersi nie są przeszkodą do uprawiania sportów. Po okresie rekonwalescenci po zabiegu można wrócić do swoich ulubionych dyscyplin.

Implanty okrągłe – dla jakich kobiet?

Implantami okrągłymi interesują się kobiety, które chcą uzyskać bardziej wyrazisty oraz widoczny efekt powiększania. W przypadku implantów okrągłych kształt wkładek jest symetryczny z pełnym górnym biegunem piersi. Implanty wypełnione są równomiernie zarówno w dolnej jak i górnej części biustu. Efekty, jakie można uzyskać w przypadku takich implantów są różne. Mogą mieć one niski bądź wysoki profil (dają efekt push up). Ostateczny rezultat implantu okrągłego będzie zależał od kilku czynników: obecnego kształtu piersi, budowy klatki piersiowej czy figury.

Przy doborze właściwości implantów, należy uwzględnić preferencje pacjentki oraz inne ważne czynniki. Zarówno implanty anatomiczne jak i okrągłe pomogą w uzyskaniu dobrego efektu, jaki oczekuje pacjentka. Jednak trzeba brać pod uwagę anatomię konkretnej osoby, by ten efekt był najlepszy z możliwych. 

Implanty piersi – co musisz wiedzieć?

Decyzja o powiększeniu piersi jest ważna, ponieważ podejmowana jest na kolejne lata. Należy przemyśleć wszystkie za i przeciw oraz skonsultować się z lekarzem, w razie jakichkolwiek zawahań. W dzisiejszych czasach implanty produkowane są w taki sposób, że nie ma potrzeby wymiany ich za kilka lat. Jednak nie można całkowicie wykluczać takich decyzji, ponieważ ciało kobiety zmienia się z roku na rok. Z czasem skóra traci elastyczność, a tkanki zaczynają opadać. W takim wypadku pacjentka może zdecydować się na kolejne poddanie się operacji, w celu podniesienia lub wymiany na większy rozmiar.