Dlaczego warto zainwestować w alkomat?

Alkomat elektrochemiczny sprawdza się w służbach mundurowych oraz firmowych pionach BHP. Jest to produkt, który warto zakupić także na swój własny, prywatny użytek. Jest to urządzenie, które służy do sprawdzania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Pozwoli upewnić się, czy możemy wsiąść za kierownicę po skończonej dzień wcześniej imprezie. Na rynku dostępnych jest kilka modeli urządzeń. Wybierając swoje urządzenie warto mieć na względzie fakt, że alkomaty elektrochemiczne, w których wykorzystuje się sensor elektrochemiczny, cieszą się większą niezawodnością w porównaniu do urządzeń półprzewodnikowych.

Alkomaty, które warto mieć pod ręką

Alkomat elektrochemiczny to urządzenie, które pozwala sprawdzić zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Innymi słowy jest to urządzenie, które dam nam pewność, że impreza z dnia poprzedniego już całkowicie odeszła w niepamięć, a my z czystym sumieniem możemy wsiąść za kierownicę bez ryzyka utraty prawa jazy, czy spowodowania niebezpiecznego wypadku. Każdy, kto choć raz został ukarany za jazdę po spożyciu alkoholu, wie jak dotkliwa jest kara i jak wielkie wyrzuty sumienia wiążą się z taką sytuacją. Własny alkomat policyjny to świetne rozwiązanie. Z łatwością wybierzemy model spełniający nasze potrzeby dostępny na stronie neomaniak.pl.

alkomat elektrochemiczny promiler isober 30
Alkomat elektrochemiczny Promiler Isober 30

Alkomaty z sensorem elektrochemicznym, czy urządzenia półprzewodnikowe?

Dokonując wyboru urządzenia warto wiedzieć, jakie mamy opcje. Alkomaty różnią się między sobą technologią wykorzystaną do ich produkcji. Na rynku dostępne są bardzo popularne alkomaty elektrochemiczne, które posiadają pomiarowe sensory elektrochemiczne. Są to urządzenia słynące z bardzo dokładnych pomiarów. Alkomaty elektrochemiczne są w przystępnych cenach, za którymi idzie niezawodność i precyzja pomiaru o dużej częstotliwości. Aby urządzenie działało prawidłowo powinniśmy, raz do roku, przeprowadzić kalibrację. Na rynku dostępny jest także alkomat półprzewodnikowy, który sprawdza się głównie na użytek domowy. Jest wygodny w użyciu i bardzo poręczny. Jego cena jest niewielka, ale trzeba pamiętać, że na wynik takiego badania może mieć wpływ dym tytoniowy, spożyte gumy do żucia, czy zjedzone niedawno cukierki.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu alkomatu?

Kupując alkomat wato wziąć pod uwagę kilka kluczowych aspektów. Po pierwsze częstotliwość kalibracji urządzenia, która gwarantuje powtarzalność wyników przeprowadzanych pomiarów. Po drugie łatwość i prostota w obsłudze urządzenia. Im więcej dodatkowych funkcji, tym większe ryzyka błędnych wyników. Po trzecie odpowiedni rozmiar wyświetlacza. Zbyt mały ekran nie pozwoli na prawidłową interpretację wyników. Czytelny wyświetlacz to podstawa.