Dieta dr Dąbrowskiej. Na czym polega i kto może ją stosować?

Choroby cywilizacyjne, zanieczyszczone toksynami powietrze, wysoko przetworzona żywność to tylko niektóre współczesne zagrożenia dla naszego zdrowia. Skuteczną ochroną przed ich negatywnymi skutkami jest dieta owocowo-warzywna dr Ewy Dąbrowskiej. Na czym polega i dla kogo jest przeznaczona?

Sekret działania diety dr Ewy Dąbrowskiej tkwi w odpowiednim doborze składników. Są nimi wyłącznie produkty roślinne będące naturalnym źródłem witamin i minerałów. Spożywane regularnie przez określony czas regenerują organizm, usuwają z niego toksyny i wspomagają odchudzanie. Skuteczności ich działania najlepiej dowodzi fakt, że w ostatnich latach jedną z najczęściej wybieranych przez Polaków kuracji oczyszczających jest właśnie dieta dr Dąbrowskiej. Wczasy połączone z jej stosowaniem są świetną okazją ku temu, aby bezpiecznie wcielić w życie ten popularny program żywieniowy.

Na czym polega dieta dr Dąbrowskiej?

Podstawę diety dr Dąbrowskiej stanowią różnorodne warzywa: liściaste, korzeniowe, dyniowate oraz niskocukrowe owoce, które należy spożywać głównie w postaci surowej. Na dzienny jadłospis składają się zatem soki z zielonych pędów roślin, owocowe przekąski, surówki z warzyw, sporadycznie również potrawy z gotowanych warzyw. Posiłki spożywa się trzy razy dziennie, a ich porcje są mniejsze od tych, do których jesteśmy na co dzień przyzwyczajeni. Z tego powodu tę kurację często określa się mianem postu.

Warto trudny moment ograniczenia posiłków przetrwać z myślą o późniejszych pozytywnych efektach, jakie niesie dieta dr Dąbrowskiej. Wczasy w większej grupie osób i z ciekawym planem z pewnością pomogą w utrzymaniu motywacji. W certyfikowanym ośrodku Ułańska Zagroda program takiego pobytu wypełniają: zajęcia ruchowe, relaks w saunie, masaże i wykłady na temat zdrowego żywienia. A to wszystko w malowniczym otoczeniu Drawieńskiego Parku Narodowego.

Kto może korzystać z diety dr Dąbrowskiej?

Zdaniem dr Ewy Dąbrowskiej jej program żywieniowy jest odpowiedni dla każdego (choć istnieje kilka przeciwwskazań do jego stosowania). Można go wprowadzić profilaktycznie, aby odtruć, wzmocnić i uodpornić organizm. Dietę szczególnie zaleca się jednak osobom zmagającym się z chorobami cywilizacyjnymi: cukrzycą typu II, nadciśnieniem, schorzeniami serca, alergiami czy dużą nadwagą. Zastosowanie kuracji pozwala poczuć się dobrze we własnym ciele, a połączone z dietą dr Dąbrowskiej wczasy mogą okazać się pierwszym krokiem do długofalowej zmiany trybu życia.