Detoks w klinice – czy warto?

Osoba uzależniona od alkoholu, narkotyków czy leków potrzebuje specjalistycznej opieki. Często rodzina nie jest w stanie pomóc osobie i to na niej odbijają się skutki uzależnienia. Warto zastanowić się nad opcją kliniki, aby nie czuć się bezsilnie, starając się wyciągnąć bliskiego z nałogu. Wszystko na ten temat poniżej.

1.      Dla kogo przeznaczony jest detoks?
2.      Dlaczego warto skorzystać z oferty kliniki?
3.      Jak wygląda detoks w klinice?

Dla kogo przeznaczony jest detoks?

Detoks organizmu przeznaczony jest dla osób, które nie potrafią przerwać ciągu alkoholowego lub narkotykowego oraz nadużywania leków. Sprawdzi się w przypadku osób o objawach zespołu abstynencyjnego lub takich, które straciły kontrolę nad swoim życiem poprzez spożywanie różnych substancji psychoaktywnych. Przydaje się także osobom, które intensywnie imprezują w weekendy.

Dlaczego warto skorzystać z oferty kliniki?

Decydując się na klinikę detoksykacji możemy liczyć na doświadczony zespół specjalistów. Osoba otoczona jest opieką podczas powikłań czy stanu zespołu abstynencyjnego. Ośrodek oferuje także pełne wyżywienie i komfortowe warunki, a także wsparcie psychiczne rodziny i pacjenta. Niektóre z nich oferują także transport pacjenta do kliniki.

Warto wspomnieć tutaj o klinice https://superdetoks.pl, która znajduje się na obrzeżach Warszawy. Oferują oni całodobową opiekę medyczną, indywidualne metody detoksu organizmu z alkoholu, narkotyków, leków i dopalaczy. Gwarantują także pełnią anonimowość i komfortowe warunki pobytu. Pacjent otrzymuje niezbędne preparaty i leki w formie kroplówki, które pomagają zredukować nieprzyjemne skutki zespoły abstynenckiego.

Jak wygląda detoks w klinice?

Wszystko zależy od typu detoksu. W przypadku odtrucia alkoholowego podaje się środki farmakologiczne, które przywracają równowagę oraz uzupełniają niedobory płynów i elektrolitów. Dostarcza się także przez kroplówkę niezbędne witaminy i mikroelementy. Ważne jest także badanie psychiatryczne i somatyczne oraz obserwacja objawów i opieka psychiatry. W detoksie narkotykowym wykonuje się kompleksowe badania, takie jak morfologia krwi, EKG i ocenia się stan psychologiczny pacjenta. Najważniejszym etapem jest zniwelowanie psychicznej chęci sięgnięcia po narkotyki. Odtrucie po lekach jest dłuższym leczeniem i polega na stopniowym zmniejszaniu dawki leków i podaniu preparatów, które zlikwidują skutki zażywanych leków. Ważnym krokiem jest terapia, która pomaga znaleźć przyczyny uzależnienia oraz pozbyć się chęci sięgania po leki.