Czy warto kupić dietę pudełkową, aby schudnąć?

O cateringu dietetycznym można przeczytać bardzo wiele. Zazwyczaj są to same superlatywy, więc nie dziwne, że w głowie każdego w pewnym momencie pojawiają się wątpliwości. Czy na pewno warto kupić taką usługę, aby schudnąć? Wbrew pozorom nie jest to rozwiązanie idealne i dla każdego. 

Fit posiłki z dowozem – wygodniej być nie może!

To, co przekonuje osoby odchudzające się do wyboru cateringu, to przede wszystkim wygoda. Zdrowe, dietetyczne posiłki dostarczane prosto pod dom – no przecież wygodniej się już nie da! Zachęca też fakt, że proces odchudzania sam w sobie jest już wystarczająco trudny. Wyrzeczenia, planowanie, samozaparcie – to duża liczba wyzwań. Dorzucając do niej konieczność nauki nowych smaków, gotowania na zapas i dokładnego komponowania jadłospisu otrzymujemy przepis na… niepowodzenie. 

Oczywiście to celowe wyolbrzymienie, bo nie dla wszystkich są to przeszkody nie do pokonania. Prawda jest jednak taka, że jeśli możemy coś sobie ułatwić, to robimy to chętnie. W ten oto sposób cateringi pudełkowe są jednym z popularniejszych sposobów na schudnięcie. 

Kosztowna wygoda

Wygoda związana z zakupem diety pudełkowej wiąże się z wydatkiem. Dla wielu jest to dużo, bo średnio na dietę należy wydać ok. 40-50 zł za dzień. Cena to obejmuje kilka posiłków (najczęściej 5) oraz dowóz. Opcjonalnie można także dobrać dodatkowe udogodnienia np. komplet sztućców czy biodegradowalne pudełko. Natomiast wykluczenia są darmowe. 

Wydatek ten wydaje się bardzo duży, ale należy pamiętać, że korzystając z cateringu, nie wydajemy pieniędzy na zakupy spożywcze. W rzeczywistości inwestycja ta nie jest więc tak duża. Często różnica między standardowymi wydatkami na jedzenie a cateringiem wynosi mniej niż 300 zł. Niemniej, to wciąż wydatek. Pytania o skuteczność takiego rozwiązania są więc uzasadnione. A z tą, no cóż, bywa różnie. 

Skuteczność zależy od wielu czynników 

Dieta pudełkowa z SuViBox może być świetnym, zdrowym i wygodnym rozwiązaniem. Warto jednak pamiętać, że jej skuteczność zależy od co najmniej kilku rzeczy. Jedną z ważniejszych jest np. jakość. Tylko dobra firma zadba o to, aby odpowiednio zbilansować posiłki i przygotowywać je z wykorzystaniem najlepszych metod oraz składników. Należy więc jak ognia unikać cateringów, które mają złe opinie czy unikają odpowiedzi np. na pytanie, jak przygotowują żywność

Poza tym skuteczność diety pudełkowej zależy też od nas samych. Podjadanie czy dodawanie do posiłków innych dodatków są prostymi sposobami na obniżenie efektywności całego procesu. Warto więc pamiętać, że catering nie jest żadnym magicznym sposobem. Jest wygodny, ale wymaga zaangażowania i to wcale nie minimalnego.