Czy powiększanie piersi nie utrudnia macierzyństwa?

Wraz z urodzeniem dziecka i rozpoczęciem karmienia piersią zazwyczaj dochodzi do sytuacji, w której kobieta traktuje swoje piersi przez pryzmat kompleksów. Zauważa, że tracą one na atrakcyjności i sprężystości, stąd pada decyzja dotycząca operacji biustu. Przy tym część kobiet obawia się negatywnych wpływów zabiegu na proces karmienia. Zatem o czym należy pamiętać, aby uchronić się od przykrych powikłań?

Nie decyduj się na operację wcześniej niż przed upływem 6 miesięcy od zakończenia karmienia

Przeważnie po upływie 6 miesięcy od momentu zakończenia karmienia piersią istnieje możliwość wykonania bezpiecznej korekty biustu. Czas ten pozwoli piersiom na ustabilizowanie swojego kształtu oraz rozmiaru. Jednakże w głównej mierze jest to kwestia indywidualna, na którą wpływają kilogramy nabyte przez kobietę w trakcie ciąży czy suma czasu przeznaczonego na karmienie potomstwa. Zaleca się więc stale obserwować piersi oraz konsultować się z chirurgiem plastycznym, który pomoże wybrać odpowiedni moment na zabieg.

Przy następnej ciąży zrezygnuj z implantów

Trzeba nadmienić, że w żadnym razie implanty nie utrudniają ciąży. Jeśli są umieszczane w sposób podmięśniowy, nie trzeba będzie martwić się o ich negatywnych wpływ na karmienie. Wyjątkiem są sytuacje, gdy kobieta decyduje się na zamontowanie silikonów w rozmiarach od 600 do 800 ml. Doprowadzą one do wielu przykrych powikłań.

Mimo zapewnionego poczucia bezpieczeństwa dla matki oraz dziecka nierozsądne jest przeprowadzenie tak kosztownej i bolesnej operacji w celu uzyskania jedynie krótkotrwałych efektów. W trakcie trwania ciąży kobieca skóra znacznie się rozciąga, dlatego trzeba będzie prawdopodobnie ponownie wykonać zabieg.

Ważna uwaga: gdy zabieg pomniejszania biustu wykonywany jest na kobiecie, której rozmiar piersi ma negatywny wpływ na kręgosłup może to doprowadzić do utracenia funkcjonalności gruczołu, a w konsekwencji do braku możliwości karmienia piersią. Właśnie dlatego lekarze odradzają zabieg pacjentkom planującym kolejną ciążę.

Podsumowanie

Jak widać, macierzyństwo i powiększenie/podniesienie piersi może iść ze sobą w parze, oczywiście mając na uwadze kilka zasad. To, jak długo pacjentka będzie cieszyć się nowym, lepszym biustem jest sprawą wyłącznie indywidualną, lecz jeśli operacja zostanie wykonana rzetelnie, można mówić o efekcie na wiele lat. W celu ustalenia szczegółów najlepiej skontaktować się ze specjalistą od chirurgii plastycznej. Doskonałym wyborem jest gabinet christofferingves.pl.