Czerwona koniczyna właściwości i zastosowanie

Suplementy diety zawierające w składzie wyciąg z czerwonej koniczyny są szczególnie polecane kobietom w okresie menopauzy.

Jednak sposób użycia koniczyny czerwonej jest o wiele szerszy niż moglibyśmy przypuszczać. Czerwoną koniczynę stosuje się także jako element wspomagający leczenie innych chorób takich jak dna moczanowa i inne.

Dodatkowo stosowana jest w przemyśle kosmetycznym jako środek tonizujący. Jak należy stosować koniczynę czerwoną i co warto wiedzeć o jej bogatym składzie?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Jak działa herbata z czerwonej koniczyny?
  • Na co pomaga wyciąg z czerwonej koniczyny?
  • Czy tabletki na menopauzę z czerwonej koniczyny są skuteczne?
  • Czy zażywając suplement zniwelujemy uderzenia gorąca?
  • Zrównoważony sposób żywienia a menopauza
  • Jak koniczyna działa na nasze naczynia krwionośne?
  • jak rozpoznać objawy menopauzy

Jak już wspominaliśmy, zastosowanie koniczyny czerwonej jest bardzo skuteczne W niektórych uzasadnionych przypadkach jest zalecana kobietom jako środek łagodzący objawy menopauzy. W kremach i kosmetykach działa jako środek łagodzący. Stosowana jest też jako środek wspomagający łagodzenie poważnych chorób różnego rodzaju.

Czerwona koniczyna tabletki czy napar – jak przyjmować czerwoną koniczynę?

Czerwona koniczyna jest albo samodzielnym specyfikiem, akbo elementem skłądowym produktów leczniczych. Do naszej dyspozycji jest napar z koniczyny, który parzymy jak napój do picia lub czerwona koniczyna tabletki.

Sposób przyjęcia leku możemy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.Zarówno tabletki z czerwonej koniczyny jak i napar możemy stosować każdego dnia, ale zgodnie z dawkowaniem opisanym na opakowaniu.

Jak koniczyna czerwona jest wykorzystywana w ziołolecznictwie?

Działanie koniczyny jest bardzo szerokie. Polecana jest przede wszystkim paniom jako środek łagodzący trudne objawy menopauzy. Ponadto wspiera leczenie innych chorób, w tym chorób metabolicznych jak dna moczanowa. Ma bardzo bogaty skład, ma wiele mikroelementów i witamin, stąd tak szerokie zastosowanie tej rośliny.

Jak działa czerwona koniczyna- poznaj niejedno zastosowanie czerwonej koniczyny

Jak już wspominaliśmy koniczyna działa łagodząco, ma też działanie antyoksydacyjne i jest bogatym źródłem witamin, w tym witamin A , B, C a także cynku i selenu oraz tak ważne dla organizmu człowieka sole mineralne.

Oczywiście należy pamiętać, ze suplementy z koniczyny czerwonej w żadnym wypadku nie zastąpią przyjmowania leków czy zróżnicowanej diety. Przyjmując środek nie należy też przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement zawierający koniczynę kupimy w każdej aptece lub w sklepie zielarskim, w tym w sklepie online. Jednak jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do jego stosowania, warto zapytać o zdanie lekarza specjalistę.