Co warto robić jesienią w Pieninach?

Po wakacyjnych szaleństwach dobrze jest zakończyć sezon urlopowy wyjazdem w okresie jesiennym. Warto wybrać wtedy miejsce urokliwe i pełne ciekawych terenów oraz atrakcji. Doskonałym celem takiej podróży będą Pieniny.

Jesień w Pieninach

Na początku warto zaznaczyć, że jest to świetne miejsce dla całych rodzin. Wypoczną tam zarówno rodzice z małymi dziećmi, studenci poszukujący wycieczek pieszych, a także seniorzy, którzy będą chcieli wybierać się na niezbyt męczące spacery. Pieniny, czyli pasmo górskie położone w Karpatach, wyróżnia się pięknymi krajobrazami, a także ciekawymi atrakcjami dla wszystkich turystów. Wiadomo też, że tereny górskie są piękne o każdej porze roku, jednak szczególny urok posiadają w czasie polskiej złotej jesieni.

Miejsca warte odwiedzenia

Jeśli chodzi o Pieniny, to warto udać się w kilka najciekawszych miejsc, do których można zaliczyć:

– Zamek w Niedzicy, gdzie bardzo dużą atrakcją są komnaty, w których przedstawiony jest wystrój i wyposażenie, jakie było używane przez jego właścicieli;

– Ruiny zamku w Czorsztynie, którego historia sięga XIII wieku;

– Trzy Korony – najwyższy szczyt Pienin, który może poszczycić się cudownymi widokami, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Góra ta posiada aż pięć wierzchołków, a taras widokowy znajduje się na Okrąglicy;

– Sokolica – z popularną i charakterystyczną Sosną Reliktową, czyli 500-letnim drzewem, które wyrosło na skale. Z Sokolicy rozciąga się doskonały widok na przełom Dunajca;

– Przełom Dunajca – miejsce to można oglądać nie tylko ze szczytów, ale też z powierzchni ziemi. Można wybrać się tam na spacer, wycieczkę rowerową, a także skorzystać ze spływu. Można zaobserwować tam wyjątkowe zjawisko: kiedy rzeka zawraca i płynie w przeciwną stronę od morza.

Hotel w Pieninach, czyli gdzie warto poszukać noclegu?

Aby chłodniejsze jesienne dni i wieczory spędzić naprawdę przyjemnie, najlepiej jest poszukać hotelu zapewniającego najwyższy komfort wypoczynku oraz ciekawe atrakcje dodatkowe. Takim miejscem, jeśli chodzi o noclegi w Pieninach, jest Hotel Spa Budowlani. Znajduje się on w centrum uzdrowiskowej części Szczawnicy. Można w nim znaleźć wiele wygodnych pokoi, jednak tym, na co warto zwrócić uwagę jest to, że jest to nie tylko hotel! Jest to bowiem miejsce przygotowane do prawdziwego odpoczynku połączonego z rekreacją, nowoczesnym sanatorium oraz relaksującym SPA. Przyczynia się więc do poprawy samopoczucia oraz zdrowia swoich gości. Mogą korzystać z niego zarówno klienci indywidualni, jak i całe grupy, przybywający w celach wypoczynkowych albo leczniczych.

Nocleg w Szczawnicy, czyli Hotel SPA Budowlani jest idealnym miejscem aby połączyć relaks z poprawą zdrowia i odnową biologiczną. Można skorzystać tam z różnego rodzaju zabiegów leczniczych, dedykowanych także seniorom. Świetnym uzupełnieniem zabiegów jest klimatoterapia, ponieważ specyficzne warunki panujące w Szczawnicy korzystnie wpływają na stan zdrowia. Jeśli chodzi zaś o odnowę biologiczną, hotel ten proponuje: kryty basen, sauny i oczywiście salon SPA  z różnorodnymi zabiegami kosmetycznymi i relaksacyjnymi. W miejscu tym każdy znajdzie coś dla siebie, a jednocześnie będzie mieć szansę na zwiedzenie najpiękniejszych miejsc, jakie mają do zaoferowania Pieniny.