Ceramidy w kosmetyce – krem jako nr 1 do walki z oznakami starzenia

Produkty z ceramidami dostępne są obecnie w wielu sklepach. Stanowią niezwykle cenny składnik, który może zupełnie odmienić wygląd twojej skóry. Sprawdź, dlaczego ceramidy w kosmetyce są tak często stosowane i jak wybrać odpowiedni krem ceramidowy.

Cera dojrzała wymaga specjalnego traktowania. Jeśli stosujesz kosmetyki wysokiej jakości, możesz zmniejszyć widoczność zmarszczek i zdecydowanie poprawić jędrność skóry. Świetnym rozwiązaniem jest krem z ceramidami. Udowodniono, gdyż ceramidy w kosmetyce są niezwykle skuteczne. Zobacz, w jaki sposób działają na skórę.

Ceramidy – co to za substancja i dlaczego jest tak popularna?

Ceramidy w kosmetyce stosowane są od lat. Wiele osób nie wie jednak do końca, czym one są i w jaki sposób działają na cerę. Ceramidy to substancje zaliczane do grupy lipidów. Stanowią naturalny składnik skóry i odpowiadają za tworzenie bariery, która chroni przed nadmierną utratą wody.

Czasami jednak zdarza się, że bariera ta jest zaburzona. Wówczas obserwować można nadmierne przesuszenie skóry, jej ściągnięcie oraz brak elastyczności. Co może powodować utratę ceramidów? Jest to efekt naturalnego procesu starzenia się skóry. Na proces ten może wpływać również długotrwałe narażenie na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Jakie rodzaje ceramidów można wyróżnić?

W skórze naturalnie znajduje się 7 typów ceramidów (1, 2, 3, 4, 5, 6 I oraz 6 II). Są to skomplikowane struktury, które składają się z wielu komponentów. Zaawansowana technologia pozwala na dokładne odtworzenie ceramidów w kosmetyce i użycie ich w różnego rodzaju produktach pielęgnacyjnych.

Ceramidy w kosmetyce – sztuczne a naturalne

Sztucznie wytworzone ceramidy działają dokładnie w taki sam sposób, jak te naturalne, i z powodzeniem mogą być stosowane w celu odbudowy bariery ochronnej. Jest to efektem zaawansowanej technologii ich wytwarzania. Dzięki niej różnice w budowie ceramidów syntetycznych i naturalnych praktycznie nie istnieją.

Wiesz już, że ceramidy w kosmetyce wpływają na spłycenie zmarszczek. To jednak nie jest jedyna ich rola. Warto wiedzieć, że ceramidy zastosowane w kosmetykach ułatwiają przenikanie substancji z kosmetyków w głąb skóry. Przez to codzienna pielęgnacja jest jeszcze skuteczniejsza.

Jak działają ceramidy w kosmetykach do cery dojrzałej?

Skóra z wiekiem traci jędrność i elastyczność. Substancje wchodzące w jej skład przestają skutecznie działać i to dlatego wymaga ona specjalnego traktowania. Jeśli chodzi o ceramidy w kosmetyce, są one rekomendowane właśnie osobom z cerą dojrzałą.

Substancje wykorzystywane w kosmetykach są najczęściej sztucznie wytwarzane. W tym przypadku zarówno budowa, jak i funkcje ceramidów są takie same, jak tych naturalnie występujących w skórze. To dlatego, stosując regularnie krem z ceramidami, możesz zaobserwować wygładzenie zmarszczek oraz poprawę elastyczności i ogólnego stanu skóry.

Jaki krem z ceramidami do cery dojrzałej wybrać, aby był skuteczny?

Podczas wyboru kremu z ceramidami warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim – dokładnie sprawdź skład kosmetyku. Jeśli ceramidy oznaczane w składzie jako „Ceramide” znajdują się na samym końcu, oznacza to, że jest ich naprawdę niewiele. Zwróć też uwagę na inne substancje odżywcze znajdujące się w kremie.

Krem z ceramidami – dodatkowe substancje

Ważny jest też dodatek innych substancji, które spotęgują działanie kremu ceramidowego. Doskonale sprawdzi się kwas hialuronowy, który dodatkowo nawilży twarz. Przydają się też witaminy A i E, które pełnią funkcje antyoksydantów i doskonale radzą sobie z walką z wolnymi rodnikami, opóźniając tym samym proces starzenia.

Ceramidy w kosmetyce są niezwykle popularne ze względu na swoje cudowne właściwości. Świetnym rozwiązaniem jest włączenie kremu z ceramidami do codziennej pielęgnacji, szczególnie w przypadku cery dojrzałej. Dzięki temu produktowi spłycisz zmarszczki i sprawisz, że skóra będzie lepiej nawilżona.